Kullanıcı mesaj:Ali Haydar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

HOŞGELDİNİZ


MESAJ ATMADAN ÖNCE
Nazik olun, Vikipedi, bir bütün olarak diğer katkıda bulunan insanlara özellikle saygılıdır. Herhangi bir nezaketsizlik, Vikipedi'de topluluk deneyiminin kalitesini doğrudan etkiler. Topluluk incitildiği anda maddelerin kalitesi de bu nedenle etkilenir. Bir nezaketsizlik ortamı yaratıldığı anda, olaylar diğer vikipedistlere ve maddelere de sıçrayabilir.

İçerik üzerine yorum yapın, benim üzerine değil, Vikipedi'de hiçbir yerde konuları kişiselleştirmeyiniz. İçerik üzerine yorum yapınız, katılımcı üzerine değil. Kişilere ilişkin yorumlar, bir noktayı dile getirmenize yardımcı olamayacağı gibi Vikipedi topluluğuna zarar verir ve kullanıcıları iyi bir ansiklopedi yaratmak için çaba harcamaktan caydırır.

Taciz etmeyin, bu tür davranışlar Vikipedi'yi tatsız hale getirir ve kullanıcılarda heves bırakmaz.

Hukuki tehditte bulunmayın, Vikipedi'nin tarafsız kalmasını sağlayan en önemli kavramlardan biri olan "sayfaların özgürce değiştirilmesi"ni engeller. Bu özgürlük olmadığı takdirde, tartışmalarda bir tarafın diğer tarafı sindirmesi riski doğar, maddelerde sistematik önyargı oluşabilir.

Fikir birliği için iletişim kurun, Vikipedi, fikir birliği oluşturarak gelişir ve ilerler. Fikir birliğini gerçekleştirmek de, nazik tartışmalar ve müzakerelerle olur.


MESAJ ARŞİVİ
2017
Eylül
2018
Ocak  • Şubat  • Mart  • Nisan  • Mart  • Mayıs  • Haziran

Vikiproje:Spor Temmuz 2018 iş birliği projesi

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamındaki Temmuz 2018'in iş birliği projesi, Jack Adams Ödülü kazanan buz hokeyi oyuncusu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Katkıarlınızı bekliyoruz :)--Kullanıcı:Rapsar--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.35, 2 Temmuz 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor Ağustos 2018 iş birliği projesi

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamındaki Ağustos 2018'in iş birliği projesi futbol dışındaki sporla ilgili açılması istenen maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Katılımlarınızı bekliyoruz :) İyi günler.--Rapsar--MediaWiki message delivery (mesaj) 20.25, 2 Ağustos 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ali Haydar!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)

Mavrikant Bot

Kullanıcıya bildirilmiş. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.34, 10 Ağustos 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor Ağustos 2018 iş birliği projesi katılımınızı bekliyor

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamındaki Ağustos 2018'in iş birliği projesi futbol dışındaki sporla ilgili açılması istenen maddelerin oluşturulması projesine katılımlarınız beklenmektedir :) İyi günler.--Rapsar--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.39, 13 Ağustos 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü


Vikiproje:Spor Eylül 2018 iş birliği projesi

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamındaki Eylül 2018'in iş birliği projesi Afrika Oyunları etkinliklerinin maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Katılımlarınızı bekliyoruz :)--Rapsar--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.33, 1 Eylül 2018 (UTC)

beyaz liste

Elmacenderesi Bey yetkilerimi alırken bir süre böyle kalmamı daha sonra topluluk onayıyla tekrardan beyaz listeye eklenebileceğimi söyledi. Aradan aylar geçti ve tekrardan beyaz liste olmak istiyorum bunun içinde topluluk onayını ihtiyacım var. Değerlendirmelerinizi bekliyorum.

Ali Haydar (mesaj) 10.57, 25 Ağustos 2018 (UTC)

Eğer illaki bir topluluk kararı gerekiyorsa (ki burada her ne kadar da "Bu gruba kullanıcı eklemeleri/çıkarmaları hizmetliler tarafından herhangi bir başvuru süreci olmaksızın gerçekleştirilmektedir." yazsa da) bence kullanıcının beyaz liste olmasında sakınca yok şuan. (Neden yetkisinin alındığını ve buraya yönlendirildiğini de anlamadım zaten) --ToprakM 23.38, 31 Ağustos 2018 (UTC)
  • Yorum Yorum Davanızı detaylı bir şekilde inceledim aynı üslup aynı ilgi alanları somut delil değil ama ilk katkılarınıza inince cidden o zamanların yeni kullanıcısı olmayabileceğinizi fark ettim ama konumuz dava veya süreci değil bu nedenle bunları es geçiyorum beyaz listeden alınmışsınız ki hizmetlilerin öneri veya gözlemlerine göre verdikleri bir yetkidir bu, incelediğim kadarıyla son 1 ayda(1 ağustostan itibaren) madde alanında 17 değişiklik yapmışsınız 8 tanesi geri alma 1 tanesi SAS adaylığı 1 tanesi HS talebi bunları çıkarınca incelenmesi gereken katkı 7'ye düşüyor şablon alanında ise katkı sayınız 2 ve 2 değişiklik de geri alma ile ilgili ve son olarak son 1 ayda dosya alanında bir katkı yok, 1 ay içinde yaptığınız 97 düzenlemeden sadece 7si inceleme gerektiriyor(geri almaları sayarsak 17) kalan 90/80 düzenleme devriye incelemesi gerektirmeyen alanlarda yapılmış ben mevcut devriyelerimizin ayda 17 düzenlemeyi incelemekten kaçınmayacağını düşünüyorum ve eğer yetkilerinizin geri alınması durumu için topluluk onayı gerekiyorsa görüşüm olumsuz. Saygılar --By erdo can • msj 00.20, 1 Eylül 2018 (UTC)
Erdo Bey, 11 ayda 11,272 değişiklik yaptım ben beyaz listeden alınmak katkı verme motivasyonumu düşürdü tekrardan beyaz liste olup eski hızda katkı vermek istiyorum. --Ali Haydar (mesaj) 08.57, 1 Eylül 2018 (UTC)
  • Yorum Yorum Bunun yeri burası değil arkadaşlar. --Pragdonmesaj 00.21, 1 Eylül 2018 (UTC)
Topluluk onayına ihtiyacım var @Pragdon Elmacenderesi Bey böyle olmasını gerektiğini söyledi. --Ali Haydar (mesaj) 08.57, 1 Eylül 2018 (UTC)
  • Aslında bunun yeri hiçbir yer bahsedilen yetki beyaz liste sonuçta Face-smile.svg --By erdo can • msj 00.30, 1 Eylül 2018 (UTC)
  • @Superyetkin veya @Vikiçizer, kullanıcı beyaz liste başvurusunda bulunmuş burada esasen. Beyaz listeye uygun olduğunu düşünüyorum, siz de düşünüyorsanız gerekeni yapıp, sonrasında bu başvuruyu da sonuçlandırabilirsiniz :)--RapsarEfendim? 17.48, 4 Eylül 2018 (UTC)
@Elmacenderesi'nin o davada söylediklerini iyi anlamak lazım, Topluluk onayı derken böyle toplanıp oylamak/onaylamak anlamında değil, Toplulukça zaman içinde kabul görme anlamında demişti. Belki eskilerden hangi kullanıcı olduğu bilinse idi, antipatik bir durumu bile olmayabilir, hatta anlayış bile gösterilebilirdi. Ancak, Ali Haydar'ın o kadar agresif ve olumsuz söz ve tutumuna karşın Elmacenderesi'nin sabır ve hoşgörüsü nedeniyle Ali Haydar engellenmedi, açık söyleyeyim dava sürecindeki sözleri, Elmacenderesi'ne karşı ithamları vs. açık engel sebebiydi. Benim kanaatim @By erdo can gibidir, istatistiksel çalışması için ayrıca teşekkür ederim. Ben beyaz listeye alınmasında acele edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Vikiçizer (mesaj) 20.44, 4 Eylül 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

İş Birliği Projesi ödülü

Kapak resmi aranan albümler

merhaba Ali Haydar önermiş olduğunuz İBP bu hafta açıldı. Katkılarınızı bekliyoruz. selamlar Mukaddimeileti 11.20, 23 Ekim 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Dil maddeleri

Merhaba Ali Haydar, İBP'de bu hafta ilgini çekeceğini sandığım bir proje var. Bir göz atarsan sevinirim. Mukaddimeileti 11.01, 5 Kasım 2018 (UTC)