Kullanıcı mesaj:Rapsar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

YouTube

Daha önce bahsettiğim benzer bir sorunla yine karşılaştım. Şu şekilde bakınca 30 Eylül 2018 yazıyor ancak Şu şekilde bakınca "2 saat önce" yazıyor. 2 saat öncesi 30 Eylül olmadığına göre ve sanatçı da resmî hesabından 1 Ekim diye açıklama yaptığına göre bu bilgiyi nasıl ekleyeceğim? Turgut46 09.48, 1 Ekim 2018 (UTC)

Merhaba @Turgut46. YouTube saati senin PC'nin saatine göre değişebilir, sanatçı açıklamasını eklemen daha iyi olacaktır. iyi günler.--RapsarEfendim? 19.02, 1 Ekim 2018 (UTC)
Benim saatim doğru zaten. Sende kaç gösteriyor mesela? Eğer problem bendeyse tarih hatasını dikkate almayacağım. Sanatçı açıklamasını ekleyeceğim zaten de video ne zaman yayımlandı bunu belirtmek sıkıntı. --Turgut46 20.11, 1 Ekim 2018 (UTC)
YouTube saati yerel saate göre ya da ilgili videonun yüklendiği PC'nni kullandığı saate (ya da VPN kullanılıyorsa o lokasyona göre) değişebilir demek istiyorum, kaynak varsa kaynağa uymak en iyisi @Turgut46 :)--RapsarEfendim? 01.14, 2 Ekim 2018 (UTC)

?

Selamlar Rapsar. Bir sorum olacaktı kategorilendirmeler ile ilgili. Kategori:Terörizm suçlamasıyla aranan kaçaklar sadece halen arananlar için mi yoksa önceden aranmış ve daha sonra yakalananlar için de kullanılabiliyor mu? Bir de bir kişinin aranması ve sonrasında ölmesi bu kategorinin kullanılması önünde bir engel teşkil ediyor mu. Usame bin Ladin'in de bu kategoride olduğunu görünce sormak istedim. İyi çalışmalar. --Maurice Flesier message 18.16, 1 Ekim 2018 (UTC)

Selamlar @Maurice Flesier. Daha önce arananlar için de kullanılıyor, her Vikipedi kategorisi bu şekilde zaten :) Hani güncel duruma göre kategorilendirme yapsak "tutuklular" da olmamalı mesela :)--RapsarEfendim? 19.04, 1 Ekim 2018 (UTC)
Bilgilendirme için teşekkürler Rapsar. --Maurice Flesier message 09.05, 2 Ekim 2018 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.41, 3 Ekim 2018 (UTC)

Görsel Türkçeleştirme

Selamlar. Şu görseldeki ifadeleri Türkçe yaparak tekrar yükleyebilecek, yani bu işten anlayan birini tanıyor musun? :) --Ahmet Turhan (mesaj) 16.55, 4 Ekim 2018 (UTC)

Selam @Ahmet Turhan. Vikipedi:Grafik Laboratuvarı/İstekler sayfasında bir talepte bulunabilirsin, ilgilenen çıkıyor mutlaka.--RapsarEfendim? 00.46, 5 Ekim 2018 (UTC)
Tamamdır ekledim, çok teşekkür. --Ahmet Turhan (mesaj) 09.06, 5 Ekim 2018 (UTC)

DFB Pokal

Selam, şuraya bakabilir misin.? --Teacher0691 (mesaj) 20.33, 5 Ekim 2018 (UTC)

BL

Selamlar. Kullanıcı:Manaviko'nun BL için uygun olmadığını düşünüyorum. Kendi kafasına göre birçok madde adı değişikliği yapmış, kaynaksız veriler eklemiş. Bunlar, yıllardır süregelen hareketleri ve değişme yok. Değişikliklerinin otomatik onaylanmaması lazım. --RapsarEfendim? 05.09, 7 Ekim 2018 (UTC)

Kendisini daha önce engellemiş olan Vikiçizer ve Sakhalinio'dan görüş bildirmelerini rica edelim. --Superyetkinileti 11.53, 7 Ekim 2018 (UTC)
Son değişikliklerinde de problemli olan kısımlar var. Daha önceden de ben yaptım oldu şeklinde değişiklikleri çok fazla idi. BL'den çıkarılması şu an için uygundur diye düşünüyorum. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 13.02, 7 Ekim 2018 (UTC)
Katılıyorum, değişikliklerin sürüm kontrolünde olmasında fayda var. --Vikiçizer (mesaj) 15.37, 7 Ekim 2018 (UTC)

RIAN Archive görsel lisansı

Tekrar selam, yine rahatsız edeceğim :) Görmüşsündür RIAN Archive diye bir commons görsel dizini var. Burada pek çok görsel mevcut. Samantha Smith için görsel arıyorum ama commonsta RIAN Archive adına yüklü sadece bu görsel var. Visualrian.ru'nun İngilizcesi versiyonu olan Sputnikimages.com dan Samantha Smith için arattığım zaman çok iyi ve maddede kullanılabilecek görseller olduğunu görüyorum. Mesela Valentina Tereşkova ile olan bu veya Kızıl Meydan'daki şu gibi. Bu görselleri ilgili uygun lisans ile commonsa nasıl aktarabiliriz, biraz araştırdım ama pek anlamadım. Burada örnek bir lisanslama var ama benim için biraz kontrol edip bir tane örnek yapabilir misin? Önce istek olarak isteyip sonra onay mı almak gereliyor bilemedim, bir inceleyebilir misin vaktin olduğunda?--Ahmet Turhan (mesaj) 18.39, 7 Ekim 2018 (UTC)

Selam @Ahmet Turhan. Rahatsız etmiyorsun, estağfurullah, herhangi bir durumda mesaj yazabilirsin :) Yanlış anlamadıysam bu kuruluşun arşivinde yer alan her görsel, lisans açısından Commons'a yüklenmeye uygun değil. Bazı görselleri belli dönemlerde, Commons'ta kullanıma uygun lisanslarla yayımlamışlar yalnızca. Gördüğüm kadarıyla da bunları takip eden kullanıcılar var ve böyle durumlarda, en kısa sürede yükleme yapıyorlar Commons'a. Dolayısıyla orada yer alan her görsel Commons'a yüklenemez (örnek verdiklerin dahil). İyi günler.--RapsarEfendim? 19.45, 7 Ekim 2018 (UTC)
En altta "It is possible to request a photo from the archive through Wikimedia RU using this page." şeklinde bir kısım var, buradan talep edemez miyiz ki acaba? --Ahmet Turhan (mesaj) 20.08, 7 Ekim 2018 (UTC)
Kendisine sor istersen @Ahmet Turhan, daha iyi bilgilendirme yapacaktır :) Belki de aracı bir kişidir ve direkt arşivden talepte bulunabilir.--RapsarEfendim? 20.20, 7 Ekim 2018 (UTC)