Kullanıcı mesaj:Ali Haydar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

HOŞGELDİNİZ


MESAJ ATMADAN ÖNCE
Nazik olun, Vikipedi, bir bütün olarak diğer katkıda bulunan insanlara özellikle saygılıdır. Herhangi bir nezaketsizlik, Vikipedi'de topluluk deneyiminin kalitesini doğrudan etkiler. Topluluk incitildiği anda maddelerin kalitesi de bu nedenle etkilenir. Bir nezaketsizlik ortamı yaratıldığı anda, olaylar diğer vikipedistlere ve maddelere de sıçrayabilir.

İçerik üzerine yorum yapın, benim üzerine değil, Vikipedi'de hiçbir yerde konuları kişiselleştirmeyiniz. İçerik üzerine yorum yapınız, katılımcı üzerine değil. Kişilere ilişkin yorumlar, bir noktayı dile getirmenize yardımcı olamayacağı gibi Vikipedi topluluğuna zarar verir ve kullanıcıları iyi bir ansiklopedi yaratmak için çaba harcamaktan caydırır.

Taciz etmeyin, bu tür davranışlar Vikipedi'yi tatsız hale getirir ve kullanıcılarda heves bırakmaz.

Hukuki tehditte bulunmayın, Vikipedi'nin tarafsız kalmasını sağlayan en önemli kavramlardan biri olan "sayfaların özgürce değiştirilmesi"ni engeller. Bu özgürlük olmadığı takdirde, tartışmalarda bir tarafın diğer tarafı sindirmesi riski doğar, maddelerde sistematik önyargı oluşabilir.

Fikir birliği için iletişim kurun, Vikipedi, fikir birliği oluşturarak gelişir ve ilerler. Fikir birliğini gerçekleştirmek de, nazik tartışmalar ve müzakerelerle olur.


MESAJ ARŞİVİ
2017
Eylül
2018
Ocak  • Şubat  • Mart  • Nisan  • Mart  • Mayıs  • Haziran  • Temmuz  • Ağustos  • Eylül  • Ekim  • Kasım

Bir yıldız da sizin için!

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Başarılarınızdan dolayı tebrikler! Ali Arslan (mesaj) 22.04, 15 Aralık 2018 (UTC)

Vandal

Merhaba Theoden, şu vandal maddeler üstünde kötü değişiklikler yapıyor, rica etsem göz atar mısınız? Online olduğunuzu görünce işi daha hızlı halledebileceğiniz için VP:KET yerine mesajla bildirmek istedim. --Ali Haydar (mesaj) 00.04, 9 Ocak 2019 (UTC)

Tamamdır. İyi çalışmalar... --Théoden ileti 00.12, 9 Ocak 2019 (UTC)

TBA

Merhaba Ahmet Bey, bu alandaki ilginizi bilerek size danışmak istedim. Araz Bey'in açtığı Azerbaycan halk kahramanı maddelerinde tarafsız bakış açısına aykırı kelimeler bulunmakta. Örnek vermek gerekirse Cemil Niftaliyev maddesinde Ağdam ilindeki savaşlarda kahramanca şehit oldu cümlesi, Allahverdi Bagirov maddesinde Arazzamin köyü için olan savaşta onun çetesi 100 ermeni askerini mahv etmiş ve 10 düşman askerini esir almıştı cümlesi ve diğer maddelerdeki birçok cümle tarafsız bakış açısına aykırı kelime ve cümle bulunmakta. Eğer ilgilenirseniz kullanıcının maddelerini incelemenizi ve onarmanızı rica edecektim. --Ali Haydar (mesaj) 13.04, 14 Ocak 2019 (UTC)

Bilgi için teşekkürler @Ali Haydar, hemen el attım ve şu değişiklikle birlikte VP:TBA'ya aykırı cümleler ayıklandı. --Ahmet Turhan (mesaj) 13.17, 14 Ocak 2019 (UTC)
Bu da düzeltildi. --Ahmet Turhan (mesaj) 19.43, 14 Ocak 2019 (UTC)
Teşekkürler Ahmet Bey, ancak kullanıcının tüm maddelerinde bu izlere rastlamak mümkün. Genel olarak vakit buldukça kontrol eder misiniz? --Ali Haydar (mesaj) 19.53, 14 Ocak 2019 (UTC)
  • Şu maddeleri diyorsunuz. Evet hepsine tek tek bakalım. Ayrıca kullanıcının beyaz liste olmaması gerekiyor bence, açtığı maddelerin maddelerin çoğunda TBA sıkıntısı var. @Sakhalinio en azından maddeleri kontrol edene kadar ve kullanıcıya bu konuda bilgi sunana kadar beyaz liste olarak katkı sağlamayı durduralım. --Ahmet Turhan (mesaj) 21.16, 14 Ocak 2019 (UTC)

+

Vikipedi'de değişiklik yapmaları hizmetliler tarafından engellenebilir. Lütfen.. Türkçe'si, beni engelleyin.. anlamayanlar için ingilizcesi, "be my guest". Engelleyin lütfen beni... Siz bana yapılana değil,bana yapılana karşı benim yaptığıma tepki veriyorsunuz. İstediğiniz gibi olsun.. Değişiklik yapmamı engelleyin, çünkü bu mesajdan sonra bir daha bir değişiklik ya da katkı yapmayacağım zaten.. Teşekkür ederim size... Benden bir daha bir satır bile bir değişiklik görmeyeceksiniz... Saygılarımla... Bu imzasız yazı Aydintay (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Başlık Taşıma Hakkında

Merhaba Ali Haydar Bey, oncelikle teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için.

Yönlendirme yapmadan başlığı direkt taşıma şansımız var mı acaba peki?

Saygılar.

Mavreju (mesaj) 02.17, 16 Ocak 2019 (UTC)

  • Normal sayfaları taşıyabiliyorum ancak yönlendirme olmaksızın kullanıcı sayfası taşımayı yapabilir miyim bilmiyorum. En iyisi bir hizmetliye sormak. --Ali Haydar (mesaj) 02.39, 16 Ocak 2019 (UTC)

Hızlı sikme hakında

Merhaba Oluşturduğum Sayfayı hızlı silmeye aday olarak göstermişsiniz fakat referans göstermiştim bilgi alabilirmiyim. Bu arada ben şahsı temsil etmiyorum Sadece belki silmezsinis diye koydum adı. Aybarsibak1 (mesaj) 17.42, 26 Ocak 2019 (UTC)

  • Aybars İbak isimli şahıs kayda değer biri değildir. Ansiklopediyle dalga geçmeyin bırakın ve vandalizm olarak değerlendirilecek davranışlardan kaçının. --Ali Haydar (mesaj) 17.49, 26 Ocak 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

+

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bu durumda yalnızca konu başlığı açabiliyorum sanırım. Bu imzasız yazı İnfodeutschmann (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Israrlı oluşturma

Merhaba Aybars ibak, maddesi son bir kaç gündür açılıp açılıp silinmekte. Israrlı oluşturmadan bir koruma getirebilir misiniz? --Ali Haydar (mesaj) 22.57, 8 Şubat 2019 (UTC)

Tamamdır, teşekkürler. --Théoden ileti 23.00, 8 Şubat 2019 (UTC)
Ben teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 23.01, 8 Şubat 2019 (UTC)